Memoriál Jana Palacha (20. 1. 2018, Všetaty)

První závod ve sportovní gymnastice absolvovala Mája, Káťa, Andrejka, Sára a Linda v Šestajovicích na Memoriálu Jana Palacha. Cíl byl jasný – zvládnout souboj s kladinou (v tělocvičně ji máme teprve 14 dnů) a přežít ve zdraví.

Jako první k závodu nastoupily Mája a Káťa. Mája (kategorie 2011) na malé kladince a akrobacii. Zacvičila vše, ale nebylo to s dostatečnou elegancí ani přesvědčivostí. Chyběl „šmrnc“ a jistota. Přesto 17. místo z 21 účastnic byl úspěch.

Káťa v kategorii 2010 měla před sebou velkou výzvu v podobě velké kladiny a kotoulu na ni. Strach z nové zkušenosti, prostředí a hlavně kotoulu na kladině Káťu hodně svazoval, ale i přesto podala slušný výkon. Na akrobacii šla krásnou sestavu bez větších chyb a to stačilo na 31. místo z 33 závodnic. Cílem bylo získat primárně zkušenosti, a to se povedlo na výbornou.

V kategorii 2009 statrovala společně Sára a Andrejka. Obě měly na programu kladinu a na ní hvězdu a kotoul vpřed. Pro Andrejku se pomalu kotoul stal noční můrou, ale nevzdala to. Tréma oběma svázala nohy a sestava se neobešla bez pádů. Naopak na akrobacii holky zacvičily pěkné sestavy, ale na zlepšení umístění už to nestačilo a 15. a 16. příčka to jistily z chvostu startovního pole.

Linda závodila v kategorii 2008. Oproti Sáře a Andrejci ji ještě čekala sestava na hudbu (akrobacie) a zařazení vazby rondát+flik. S kladinou se Linda zatím moc nekamarádí a to se projevilo na celém závodě 29. místo. Ale zkušenost je nepřenosná a Lindě se hodí do dalších závodů.

Všechny holky zjistily, že není potřeba se ničeho bát, ale je důležité s danou situací poprat.

Vstříc dalším závodům!