Víkendové tréninky listopad/prosinec 2017

Poslední 2 měsíce v roce počasí moc nepřálo výletům, tak jsme o víkendech poctivě trénovali. Do tréninkové skupiny jsme zapojili i Káju a Kačenku (obě ročník 2013), které se v tělocvičně rozkoukávají a začínají zkoušet různá nářadí a jejich možnosti.

Přeskok byl taková noční můra pro všechny. Souboj s rozběhem, náskokem a vůbec přeskokovým nářadím jakékoli velikosti. Po všelijakých průpravách, nácvicích se obavy rozplynuly a holky začaly pěkně skákat. Na závěr se Lindě a Sáře podařil pěkný přemet a Andrejce s Kájou rozběh a odraz.

Na bradlech jsme dělali velký kus práce – výmyk, toč vzad do základních sestav už je samozřejmostí. Další krok byl výskok do dřepu a přechod na vyšší žerď. Pro některé to byla výzva, ale pro Sáru spíš zábava. Další výzvou byl podmet. Tam se musí ještě zapracovat, ale je to na dobré cestě. Průběžně jsme procházeli veškeré průpravy na vzklopku (takový běh na delší trať) a špicar.

Kladina ukázala, co umí, když se na ni člověk dostatečně nesoustředí – kouše, bouchá, dělá modřiny….. Naštěstí to holky neodradilo a pustily se do tréninku s vervou. Jistota se získává postupně, tak jsme šli od jednoduchých po složitější prvky. Na závěr si Linda sama zkusila přemet vzad a Sára vyšvihla krásné hvězdy. Piruety byly hodně ošemetné, ale do sestavy rozhodně zařazeny budou.

Na akrobacii jsme se zaměřili na pilování rondátu, flika, přemetu vpřed a rozdělali jsme salto vzad. To bylo něco nového, tzv. skok do neznáma J Na posledním tréninku se podařilo udělat nový prvek – blecha. Sára, Linda i Andrejka ji skočily krásně samy. To byl takový krásný závěr před Vánoci a koncem roku.